Restauracja Bazylia

Sopot to jedna z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez polskich i zagranicznych turystów w czasie wakacji. Turystyczny sukces miasta przypisuje się niepowtarzalnej atmosferze relaksu, wypoczynku oraz szerokiemu wachlarzowi możliwości spędzania wolnego czasu, zabawy, korzystania z wielu atrakcji i poznawania kultury całego Trójmiasta. Sopot to miejsce wypoczynku, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek, zainteresowania i upodobania. Zobaczcie nasze propozycje.

Sopockie Molo

Sopockie Molo to najdłuższe drewniane molo w Europie. Ma ponad 500 metrów długości i jest jedną z największych atrakcji Sopotu. Marina ma piękne widoki na zacumowane jachty i miasto oraz ma charakterystyczny kształt wielkiego hotelu. W okresie letnim jest popularnym miejscem spacerów, imprez okolicznościowych oraz portem dla turystycznych taksówek pasażerskich i wodnych. Po obu stronach molo znajdują się plaże.

Krzywy domek w Sopocie 

Krzywy Domek w Sopocie jest to niewątpliwie jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Polsce i znajduje się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Niemal natychmiast po ukończeniu w 2004 roku krzywy dom zyskał ogromną popularność i stał się swoistą wizytówką miasta. Wnętrze jest dostępne dla turystów, znajdują się tu restauracje, kawiarnie, bary i dyskoteki.

Latarnia morska w Sopocie

W prawie każdym nadmorskim mieście podczas wizyty można zobaczyć dobrze zachowane latarnie morskie. Sopocki powstał w latach 1903-1904 i jest wyjątkowym punktem żeglarskim na Bałtyku. Spiralne schody prowadzą na szczyt wieży, która ma 39 metrów wysokości. Latem latarnia jest otwarta dla turystów. Z wieży widokowej można podziwiać wspaniałą panoramę Trójmiasta i Zatoki Gdańskiej.

Dom Zdrojowy

Sopocki Dom Zdrojowy naprzeciwko molo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście. W hotelu znajduje się centrum handlowe ze sklepami z pamiątkami i ekskluzywnymi butikami.  Ważnym punktem dla zwiedzających jest pijalnia słonej wody znajdująca się na trzecim piętrze budynku. Aby się tam dostać, możesz skorzystać z panoramicznej windy. Solanka wypływa w Sopocie w Zdroju Św. Wojciech pochodzi z głębokości 800 m i jest ceniony za szerokie spektrum właściwości zdrowotnych.

Opera Leśna

Aby odpocząć na łonie natury, warto wybrać się na spacer  w leśnej scenerii słynnego sopockiego amfiteatru, który nie bez powodu nazywany jest Operą Leśną. Obiekt otwarty w 1909 roku, a jego główne cechy to bardzo dobra akustyka i urokliwa lokalizacja. Widoki Opery Leśnej kojarzą się głównie z odbywającymi się tu corocznie festiwalami. To także miejsce licznych koncertów muzyki klasycznej, bluesowej, rockowej i pokazów mody.

Grodzisko

Ten fascynujący skansen, w tym przypadku tzw. skansen archeologiczny, położony jest pośród malowniczej bujnej zieleni i szumiących strumieni. Pokazano tu zrekonstruowaną architekturę zamku: chatę, bramę i część – palisadę, czyli ogrodzenie z drewnianych pali. Wszystkie elementy ww. zabudowy zostały zrekonstruowane tam, gdzie znaleziono ich pozostałości, czyli pozostałości autentycznych elementów architektonicznych, które istniały w przeszłości.